Ahşap Oyma

Şuna göre sırala:

Kategori

Ahşap Oyma

Fiyat

226.15 TL 1791.33 TL
Ahşap Oyma çeşitleri ve en iyi fiyatlarla Genba Yapı Market'te! Günümüzde birçok insan sıkıcı ve yorucu iş hayatından kendine vakit ayırmanın çarelerini arıyor. Boş vakitlerinde farklı hobiler edinen insanlar bu şekilde kendilerini rahatlatma ve zinde tutma yoluna gidiyorlar. Edinilen bu hobilerin başında da ahşap oyma geliyor. Birçok kişinin amatör ve profesyonel olarak uğraştığı ahşap oyma işi kimilerinin mesleği olmuş durumda. Bu hobi ancak ahşap oyma setlerini kullanarak dikkatli bir şekilde yapılıyor. Belirli bir el mahareti ve becerisi gerektiren ahşap oyma birçok yörede hala sanat olarak ön plana çıkıyor. Ahşap oyma setleri kullanılarak yapılan ahşap oymacılığı sayesinde birçok el emeği ve göz nuru ürün ortaya çıkabiliyor. Bu ürünler sayesinde de ciddi gelirler elde edilebiliyor. Dekoratif ürünler, mobilyalar, hediyelik süs eşyaları vb. ürünlerin büyük bir emek harcanarak yapıldığı ahşap oyma işlemleri hobi olarak birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Ahşap Oyma Malzemeleri Nelerdir?

Ahşap oyma işlemi için ahşap oyma setleri kullanılıyor. İnternet üzerinden online olarak sipariş verebileceğiniz setlere hırdavat dükkanlarından da ulaşım sağlayabilirsiniz. Ahşap oyma setleri içerisinde bıçaklar, testere, zımpara ve daha farklı aletler bulunuyor. Bazı setlerdeki bıçak sayısı uçlarının inceliğine ve kalınlığına göre değişebiliyor. Oyma işleminde kullanılan bıçaklar setin en önemli parçalarını oluşturuyor. Bununla birlikte ahşap oyma işleminde üstünde çalışılan malzemenin fazlalıklarından kurtulmak ve onu daha kullanışlı hale getirmek için testereye de ihtiyaç duyuluyor. Bu sayede fazlalıklardan kurtulan ahşap ürün üzerinde çalışılmaya daha müsait hale geliyor. Yine ahşap ürün üzerindeki pürüzleri gidermek ve daha düzgün bir parça elde etmek iççin zımparalar kullanılıyor. Eğe ve törpü de ahşap oyma setleri için de bulunan diğer malzemelerden.

El Emeği Ürünler

Yukarıda belirttiğimiz ahşap oyma setlerinden edinerek boş vakitlerinizde zevkinize göre ahşaptan oldukça güzel ürünler elde edebilirsiniz. Uğraştıkça daha da kendinizi geliştireceğiniz bir hobi olan ahşap oymacılığı kültürümüzün de kadim geleneklerinden birini oluşturuyor. Ahşap oyma işleminde kullanılan setler ve içindeki malzemeler son derece kullanışlı ve kaliteli malzemeden üretiliyor. Ayrıca yeni başlayanlar için uygun setler daha profesyonel çalışanlar için de daha geniş kapsamlı setleri tercih etmek mümkün.

Bu site çerez kullanmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.