Akıllı Ev Sistemleri

Şuna göre sırala:

Fiyat

385 TL 88000 TL
Akıllı Ev Sistemleri fiyatları, nem cihazı, nem verme cihazı, solitank, solikombi, kat boyleri, termo boyler ve akıllı termostat ürünlerini online olarak sipariş edebilirsiniz.Akıllı ev sistemleri geçmişte sadece filmlerde ve çizgi filmlerde gördüğümüz bir teknoloji olarak hafızalarımızda tazeliğini koruyor. Ancak günümüzde bu şekilde evlerde yaşamak artık mümkün. Teknolojinin baş döndüren ilerlemesi neticesinde hayatımızda akıllı ev sistemleri de yerini alıyor. Bu çerçevede akıllı ev sistemleri evde bulunan elektronik cihazların bir ağ aracılığıyla birbirine bağlantısı sağlanarak uzaktan kumanda ve kontrol edilmesinin sağlandığı sistemler olarak biliniyorlar.Genellikle uzak seyahatlere sıklıkla çıkanların tercih ettiği akıllı ev sistemleri günümüzde istenildiği kadar yaygınlaşmasa da artık evleri uzaktan kontrol etmek artık mümkün. Siz eve gelmeden kahvenizin hazır olması, açık unutulan ocağın söndürülmesi, garaj kapısının veya bahçe kapısının siz nerede olursanız olun kapatılıp açılması gibi birçok akıllı sistem yeni nesil evlerde kullanılıyor.

Akıllı Ev Sistemleri İle Kontrol Sizde

Evdeki cihazların birbirlerine bağlandığı ağ aracılığıyla kontrol edilmeye başlanmasının yanında tamamen evin her noktasını kontrol etmek için akıllı ev otomasyonları bulunuyor. Cihazların ayrı ayrı kontrolü yerine tek bir sistem üzerinden farklı cihazlara farklı komutlar verilerek kontrol edilmesi sağlanabiliyor. Bu sayede siz ister dağ başında ister çölün ortasında isterseniz de okyanusun dibinde olsanız bile evinizin kontrolünü kolaylıkla sağlayarak sistem üzerinden kontrol edebiliyorsunuz.Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan akıllı ev sistemleri ihtiyaca göre zaman ayarlı veya birbirini kontrol ederek tetikleyici olan sistemlerle de donatılabiliyor. Belirttiğiniz saatte ocağın yanması, istediğiniz vakitte ışıkların söndürülmesi artık akıllı ev sistemleri sayesinde mümkün oluyor. Bu sayede televizyondan kahve makinasına, fırından buzdolabına kadar evdeki hemen her eşya tek bir tuşla kontrol altında tutulup istenildiği zaman istenildiği yerden kumanda edilebiliyor.

Akıllı Ev Örnekleri

Günümüzde yaygınlaşmaya başlayan akıllı ev örnekleri içerisinde akıllı kilit sistemlerini, akıllı TV’leri, akıllı termostatları, akıllı fırınları, akıllı mutfak aletlerini saymak mümkün. Bunlarla birlikte akıllı elektrik sistemleri de akıllı ev sisteminin en önemli parçası olarak öne çıkıyor. Teknoloji devleri akıllı ev sistemlerinin tek bir kanaldan kontrol edilmesi üzerine çalışmalarına ve sistemin geliştirilmesi çabalarına devam ediyorlar.Sonuç olarak eskiden TV’lerde gördüğümüz akıllı evler artık bugün gerçek yaşantımızda kullanıma sunulmuş durumda. Bu teknolojinin daha ileriye götürülmemesi için hiçbir sebep bulunmuyor. Kim bilir belki bundan 50 yıl sonra çok daha farklı sistemleri bulunan evleri konuşuyor veya yazıyor olacağız.

Bu site çerez kullanmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.