Akülü Airbrush Kompresörlü Tabancalar

Akülü Airbrush Kompresörlü Tabancalar

Resim yeteneği oldukça üst düzeyde olan birçok kişi resim malzemelerinin kullanışlı ve kaliteli olmasına dikkat ediyor. Hem küçük kağıtlara resim yapılırken hem de büyük duvarların boyanması işleminde püskürtme prensibine sahip olan akülü airbrush tabancaları kullanılıyor. Bu tabancalar boyama işlemini oldukça pratikleştirerek daha zevkli ve vakitten tasarruflu bir şekilde boyama işlemini tamamlamanızı sağlıyor. Bu çerçevede airbrush tabancaları akülü özellikleriyle pratik ve sürekli bir kullanım sağlıyor.

Akülü Airbrush Tabancaları

Akülü Airbrush Tabancaları Nasıl Çalışır?

Airbrush boya tabancaları ister akülü olsun ister elektrikli olsun boyayı püskürtme yaparak çalışılan yüzey üzerinde homojen bir boyama işlemi sağlar. Bu bakımdan boyama tekniklerini daha ileri seviyelere taşıyan airbrush tabancaları ile daha renkli ve zevkli resimler yapmak mümkün oluyor.

Airbrus tabancalarında boya haznesi farklılık gösterebiliyor. İhtiyaca göre tercih yapıldığında boya haznesinin büyük veya daha ekonomik olduğu modeller tercih edilebilir.

Akülü Airbrush Tabancaları Nasıl Kullanılıyor?

Airbrush tabancaları boyama işlemlerinde püskürtme prensibi ile çalışıyor. Tabancalarda püskürtme işlemini sağlayan ise kendinden kompresörlü özelliğe sahip olmalarıdır. Bu şekilde hava basıncı oluşturarak püskürtme sağlayan airbrush tabancaları bu sayede boyama işleminin kolaylıkla yapılmasını sağlıyor. Kompresörlü modellerin yanı sıra elektrikli modellerinin de bulunduğu tabancalarda püskürtme şekli değiştirilebiliyor ayrıca ihtiyaca göre püskürtme hortumunun uzunluğu da ayarlanabiliyor. Bununla birlikte tabanca püskürtme uygulanacak yüzeye 15-20 cm mesafeden uygulanmalıdır. Bu şekilde daha verimli bir püskürtme sağlanabilir.

Akülü Airbrush Tabancaları

Airbrush tabancasını kullanırken önce boya tercihi sonra ise püskürtme tercihi yapılmalıdır. Bu püskürtülen boyanın uygulanan yüzeye istenilen şekilde yayılması için gereklidir. Farklı püskürtme seçenekleri arasından da hayalinizdeki boyama işlemine en uygunu seçildikten sonra tetik yardımıyla boyama işlemine başlanır.

Akülü Airbrush Tabancaları Nasıl Ayarlanır?

Akülü airbrush tabancalarını kullanmadan önce boyama ve püskürtmenin hangi yöne doğru olacağı belirlenmelidir.  Bu sayede tabanca daha kolay bir şekilde kullanılır ve istenilen boyama yapılmış olur. Tabancanın ağzında bulunan delikler sayesinde püskürtme esnasında dikey, yatay ve dairesel olarak boyama işlemi yapılabilir. Ayrıca tabancanın püskürtme kuvvetini ihtiyacınıza göre ayarlayabilir bazı noktalarda fazla püskürtme bazı noktalarda ise daha hafif püskürtme sağlanabilir. Bu tabancanın hava basıncını istenilen seviyeye getirerek sağlanıyor.

Akülü Airbrush Tabanca Fiyatları

Farklı modellere sahip olan airbrush tabancalar kullanım amaçlarına göre farklı fiyatlandırma seçeneklerine sahipler. Küçük boyama işlemleri için tercih edilen tabancalar daha hesaplı olurken daha fazla ve büyük boyama işlemleri için tercih edilen tabancalar fiyat ve performans açısından daha yüksek oluyor. Ayrıca fiyatların belirlenmesinde tabancanın malzeme kalitesi, kullanım kolaylığı ve pratiklik de etkili oluyor.

Akülü airbrush tabanca modellerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. https://www.genbayapimarket.com/urun/rox-0068-entegre-kompresorlu-akulu-airbrush-mini-boya-tabancasi ) İstediğiniz modeli ihtiyacınıza göre seçebilir ayrıntılı bir incelemeden bütçenize en uygun ürünü bularak sonra güvenle satın alıp boyama işlemlerinizde kullanmanın keyfine ulaşabilirsiniz.