Hava Perdeleri

Şuna göre sırala:

Fiyat

2400 TL 39445 TL
Hava perdesi fiyatları, monoblok ısıtıcısız, genel ısıtıcısız, ısıtıcısız hava perdesi, ısıtıcılı hava perdesi ve kumandalı ısıtıcısız hava perdesini online olarak sipariş edebilirsiniz.Hava perdeleri kullanıldığı mekânın mevcut sıcaklığını dış havanın etkisinden montaj durumuna göre dikey veya yatay hava akımını belirli hızda üfleyip perdeleme yaparak engelleyen cihazlardır. Bu sayede içerinin mevcut sıcaklığı muhafaza edilerek enerji tasarrufu da sağlanır. Kullanılan alanlarda hava perdesi daha çok giriş kapılarının hemen üstüne monte edilirler.

Hava Perdesi Kullanmanın Avantajları

Hava perdeleri iç ortamda bulunan ısıtılmış veya soğutulmuş havayı muhafaza ederek enerji tasarrufu sağlarlar. Ayrıca dış ortamdan iç ortama gelebilecek soğuk, sıcak, tozlu ve kirli hava akımlarını önleyip verimli bir şekilde çalışmaktadırlar. Görünmez bir hava kütlesiyle içeriyi ve dışarıyı birbirinden ayırır. Bu sayede açık kapıların olumsuz yanlarını giderir ve kapalı kapıların sağlayamadığı kolaylığı sağlar.Hava perdesi farklı ısı ortamlarının oluşması gerektiği durumlarda kullanılır. Mekandaki ısının izolasyonu ve muhafazasının gerekli olduğu zamanlarda kullanılan cihazlar daha çok büyük mekanlarda tercih ediliyor.

Hava Perdesinin Kullanım Alanları

Farklı ısı durumlarının oluşturulmak istendiği durumlarda hava perdesi kullanılır.  Alışveriş merkezi, oteller, mağazalar gibi ısı izolasyonunun ve muhafazasının zorunlu olduğu alanlarda özellikle giriş kapılarında hava perdeleri kullanılır. Ayrıca belirtilen alanlardaki çalışma ortamının hava kalitesini muhafaza etmek ve konforu devam ettirmek amacıyla hava perdeleri kullanılır.Hava perdeleri mevcut havayı muhafaza edip dışarıdaki kirli havanın mekâna girişine engel olduğu olduğu için hijyenik yaşam alanları oluşmasını sağlar. Bu sebeple hastane ve tıp merkezi gibi alanların girişinde yaygın olarak kullanılmaktadırlar.Ayrıca büyük mağazalarda hem mevcut ısıyı ve hava kalitesini korumak hem de müşteri sirkülasyonunun devamlı olması gerektiği durumlarda da hava perdesi kullanılır.

Hava Perdesi Çeşitleri

Montaj tipine göre hava perdelerinin farklı modelleri vardır. Kapı üstü modelleri en çok kullanılan ve tercih edilen modellerdir. En çok hava akışı devamlı açık durması gereken kapılarda üst kısımdan olduğu için bu akışı kesmek ve mevcut havayı muhafaza etmek amaçlı kullanılır. Kapı üstünden yapılan üfleme hava akışını daha kolay önleyecek ve enerji tasarrufu sağlayacaktır.Düşey olarak montajı yapılan hava perdesi ise kapı üzerine montaj yapılmanın elverişli olmadığı durumlarda kullanılır. Ayrıca mimari açıdan ve mekânın dekoratif özelliği göz önünde bulundurularak tasarlanır ve montajı yapılır. Bu şekilde kullanılan düşey montajlı hava perdelerinin uzunluğu kapı uzunluğu kadar olacaktır ve perde görevini görmeye devam edecektir.Bir diğer hava perdesi çeşidi ise gizli olarak tavana montaj yapılan modellerdir. Mekânda asma tavan bulunması halinde hava perdesinin gizli olarak montajı kullanıcı tarafından istenebilir. Bu sebeple gizli tavan tipi hava perdeleri kullanılır. Asma tavan içine montajı yapılan hava perdesinin sadece menfezi görülür. Bu şekilde konforlu bir şekilde iklimlendirme işlemine devam eder. Bu tip hava perdelerinin üfleme eve emme kanatları aynı menfez üzerinde farklı açılarda olmalıdır.

Bu site çerez kullanmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.