Jeneratör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jeneratör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jeneratörler

Günümüzde elektrik yaşam alanlarımız için oldukça önemli. Aydınlatma ihtiyacından evlerimizde veya ofislerimizde bulunan birçok elektrikli eşya bu elektrik sayesinde çalışıyor. Bu eşyalar ise yaşam süremiz boyunca birçok ihtiyacımız açısından hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Ancak bazı durumlarda elektrik şebekelerinden kaynaklanan problemler sebebiyle yaşanan elektrik kesintileri bütün bunları kullanılamaz hale getiriyor. Aydınlatma ihtiyacıyla birlikte birçok cihaz da kullanılmayıp elektrik gelene kadar yaşantımızda ciddi bir boşluk oluşuyor.

Bu çerçevede elektrik enerjisinin kesintisiz bir şekilde kullanılmasını ve devam ettirilmesini sağlayan jeneratörler bu kesinti zamanlarında devreye girerek hayatımızı aydınlatmaya başlıyorlar. Bu sayede elektrik kesintisiyle yaşanacak olan birçok mağduriyetinde önüne geçmiş oluyorlar.

Jeneratör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jeneratörler hayatımızın önemli bir parçası olan elektrik enerjisinin kullanımına devam edilmesi için büyük destek sağlıyorlar. Bu çerçevede jeneratör alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Jeneratör alımlarında piyasa araştırması yaparak hangi markanın jeneratörünün alınacağı belirlenmelidir.
 • Daha sonra jeneratör hangi amaçla kullanılacaksa o amaca uygun jeneratör tercihi yapılmalıdır.
 • Ev veya apartman için kullanılacak jeneratörler için daha küçük ve enerji sarfiyatı daha ölçülü olan jeneratörler tercih edilebilir.
 • Fabrika veya sanayilerdeki jeneratör ihtiyaçları için ise daha güçlü ve enerji sarfiyatı daha yüksek olan jeneratörler tercih edilebilir.
 • Bununla birlikte jeneratör tercihlerinde enerji sarfiyatına göre model seçilebilir.
 • Jeneratör tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise jeneratörün ne tür yakıtla çalıştığıdır.
 • Dizel yakıt ve benzinle çalışan jeneratörler piyasada bulunmaktadır.
 • Ekonomik olarak benzinli jeneratörlere göre dizel yakıtlı jeneratörler daha az yakıt harcar ve enerji verimliliği daha fazla olur.
 • Ayrıca jeneratörler yüksek ses çıkaran makinelerdir.
 • Özellikle bina aralarına konumlandırılacak jeneratörler için daha sessiz çalışanlarını tercih etmek daha faydalı olacaktır.
 • Jeneratörler taşınabilir yani seyyar özellikli olarak da tercih edilebilir. Bu sayede istenilen noktaya rahatlıkla konumlandırılan jeneratörden elektrik enerjisi sağlanabilir.

Kesintisiz Enerji İçin Jeneratör Tercihleri

Jeneratörler elektrik enerjisinin kesildiği noktada devreye giriyorlar ve enerji kesintisinden etkilenmeden kullanım sağlayabiliyorlar. Boyutlarına ve ihtiyaca göre büyük ve daha pratik modelleri bulunan jeneratörler yıllık periyodik bakımları ve yakıtları konulduğunda uzun yıllar kesintisiz hizmet verebiliyorlar. Ayrıca jeneratörlerin konumlandırılması için herhangi bir ön şarta gerek duyulmuyor. Apartmanlar, villalar, hobi bahçeleri, AVM’ler, hastaneler, kamu binaları, oteller, küçük bağ evleri, dağ evler vs. aklınıza gelebilecek her noktada jeneratör kullanımı mümkün oluyor.

Jeneratör Fiyatları

Piyasada bulunan jeneratörler kullanım amaçlarına ve enerji sarfiyatlarına göre farklı fiyatlarda olabiliyorlar. Portatif ve pratik kullanımlar için tercih edilen küçük jeneratörler daha hesaplı olurken, büyük sanayi kullanımı için ve enerji sarfiyatının yüksek olduğu jeneratörler ise fiyat açısından daha yüksek oluyor. Buradaki en önemli nokta ise jeneratörün ihtiyaca göre belirlenmesi ve fiyat araştırmasının da buna göre yapılması.

Sitemiz üzerinden birçok markaya ait olan farklı enerji gücüne sahip farklı modellerdeki jeneratörleri inceleyebilir ve güvenle sitemiz üzerinden sipariş vererek satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.