Solar Güneş Panelleri

Şuna göre sırala:

Fiyat

1380 TL 3900 TL
Hayatın hemen her alanında yaygın olarak kullanılmaya başlayan güneş enerjisi sistemleri paneller sayesinde güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirebiliyorlar. Bu sayede yenilenebilir enerjinin en önemli kaynağı olan güneşten alınan ışınlar elektrik enerjisine çevrilerek gereken yerlerde ihtiyaçlara cevap verilebiliyor. Bu yüzden güneş sistemlerinin olmazsa olmaz parçalarından olan paneller büyük önem taşımaktadır. Solar güneş panelleri üzerinde bulunan hücreler sayesinde güneş ışınlarını alarak doğru akım oluştururlar. İnvertörler sayesinde depolanan güneş ışıkları bir çeşit döngü mekanizmasıyla elektrik enerjisine dönüştürülerek ihtiyaç olan alanlarda sulama, ısınma, sıcak su ve aydınlatma olarak kullanılabiliyor. Ayrıca elde edilen bu elektrik enerjisi sayesinde elektrikle çalışan cihazlar da rahatlıkla çalıştırılabilir.

Enerji İhtiyacı İçin Ekonomik Çözümler

Enerji ihtiyacının olduğu her yerde güneş enerjisinden faydalanmak için kullanılabilen solar güneş panelleri kurulum maliyeti, bakım maliyeti ve elde edilen enerjinin toplam maliyeti açısından diğer enerji kaynaklarından daha ekonomik ve kullanışlıdır. Ayrıca diğer enerji kaynaklarına ulaşmanın mümkün olmadığı alanlarda güneş enerjili solar paneller sayesinde elektrik enerjisi üretmek de mümkün oluyor. Bu sayede hemen her yerde güneş enerjisinden yararlanmak mümkün oluyor. Solar güneş panelleri yapılırken bol bir şekilde saf silikon kullanılır. Bu silikon hücreleri sayesinde düşen güneş ışınları ya direkt olarak elektrik enerjisine çevrilir ya da depolanmak üzere bataryalara aktarılır. Depolanan enerjiler yine invertörler sayesinde depodan alınarak ihtiyaç olduğunda elektrik enerjisine çevrilerek kullanılır. Bu sistem üzerine kurulan paneller yerleşim alanlarının tamamında rahatlıkla kullanılabilir.

Solar Güneş Panelleri Nasıl Çalışıyor?

Güneş ışığını direkt gören alanlara kurulan paneller güneş ışığını emerler. Depolanan güneş ışınları doğru akım olarak invertörlere iletilir. İnvertörler iletilen bu ışınları doğru akımdan alternatif akıma çevirerek meskenlerde ve ihtiyaç duyulan hemen her alanda rahatlıkla kullanılmasını sağlıyor. Anlatmaya çalıştığımız bütün bu döngü kurulan solar güneş paneli sistemleri sayesinde kesintisiz ve düzenli bir şekilde işliyor. Panellerin çalışmasının istenmediği durumlarda sistem ayarlanarak mevcut enerjinin depolanması ve ihtiyaç halinde depodan kullanılması mümkün. Bununla birlikte solar paneller sayesinde üretilen elektrik enerjisinin şebeke hattına gönderilerek kullanılması da mümkün. Bu kullanım sayesinde üretilen ve kullanıma sunulan elektrik enerjisinin ödemesini de dağıtım şirketinden tahsil etmek mümkün oluyor.

Enerjiyi Verimli Kullanmak

En önemli özelliği ekonomik ve çevre dostu enerji üretmek olan solar güneş panelleri güneşten gelen ışınları kesintisiz bir şekilde kullanıma sunabiliyor. Bu sayede üretilen enerji birden fazla alanda kullanılabiliyor. Aydınlatma, ısınma, sulama ve daha birçok alanda kullanılabilen güneş enerjisi sistemleri üretilen enerjinin de verimli kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Bunun yanında kullanım ömürleri bakımından da oldukça uzun ömürlü olan paneller bakımlarının zamanında yapılması, çevresel faktörlerden etkilenmemesi ve temiz tutulması gibi kriterleri sağlandığı durumlarda daha verimli enerji üretebiliyorlar.

Bu site çerez kullanmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.