Güneş Enerjili Solar Lambalar

Şuna göre sırala:

Fiyat

704.63 TL 12973.73 TL

SUNBA SG30 Solar Güç Kutusu 30W

5191
5.980 4.400
Güneş enerjili solar lambalar, güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma çözümlerinde hem fiyatlarıyla hem de kalitesiyle 12 taksit seçenekleriyle Genba'da!Güneş enerjisi ülkemizde yeni yeni de olsa birçok alanda kullanılmaya başladı. Bu çerçevede evlerde, balkonlarda ve bahçe aydınlatmalarında solar lambalar oldukça yaygınlaşmaya başladı. Özellikle hobi bahçeleri için kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen solar lambalar güneş enerjisiyle çalışıyor ve piyasadaki diğer elektrikli lambalara göre de oldukça ekonomik. Çeşitli modellerde de tasarlanabilen solar lambalar aydınlatmanın yanı sıra dekoratif özellikleri bakımından da kullanıldıkları mekanlara farklı bir hava katabiliyorlar. Bütün bunlarla birlikte solar lambaların en çok tercih edilme sebepleri yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisiyle çalışmaları ve bu bağlamda daha ekonomik bir kullanım sunmaları.

Solar Lambalar Nasıl Çalışır?

Solar lambalar diğer bir tabirle güneş ışığı ile çalışan lamba demektir. Solar lambalar panellerinde bulunan pillerini güneşten aldıkları ışıkları toplayarak şarj ederler. Panel sayesinde şarj edilip depolanan güneş enerjisi elektrik enerjisine dönüşür. Hava karardıktan sonra veya aydınlatma ihtiyacı olan yerlerde ise elektriğe dönüştürülen enerji, aydınlatma sensörleri sayesinde etrafı aydınlatır. Solar lambaların güneş enerjisinden faydalanabilmesi için direkt güneş ışıklarına maruz bırakılması gerekmiyor. Güneş gören herhangi bir yerden güneş ışınlarını alarak gerekli aydınlatmayı sağlayabiliyor.

Solar Lambaların Çeşitleri

Solar lambalar hem dekoratif olarak hem de sensörlü olan çeşitleri bakımından kullanıcılar tarafından oldukça tercih ediliyor. Her türlü kapalı mekânı aydınlatabilme kabiliyeti ve dış mekanlarda da aydınlatma sağlayabilmesi sayesinde oldukça popüler olan solar lambalar sensör özellikleri sayesinde de aydınlatma ihtiyacı olmadığı zamanlarda kapanarak enerji tasarrufu sağlayabiliyorlar.Dekoratif tasarımları olan solar lambalar ise kullanıldıkları mekanlarda sağladıkları aydınlatma yanında bir dekor olarak da kullanılabiliyorlar. Tasarımları mekanlara özel olarak da yapılabilen güneş enerjili solar lambalar bir mekânın havasını baştan başa değiştirebilecek görselliğe sahip olabiliyorlar.

Güneş Enerjili Solar Lambalar Nerelerde Kullanılıyor?

Güneş enerjili solar lambalar elektrikli aydınlatmanın mümkün olmadığı veya elektrikli aydınlatma yerine yenilenebilir enerjili aydınlatmanın tercih ettiği hemen her mekânda kullanılabiliyor. Kullanıcılar için az maliyetle oldukça kolay ve fazla aydınlatma sağlaması açısından oldukça uygun olan solar lambalar güneş görülen bir alana monte edilerek en yüksek verim alınabilir. Lambaların kullanılabilmesi için olmazsa olmaz şart güneş ışıklarını mutlaka görmeleri gerekiyor.Solar lambalar bireysel kullanımların yanında yol kenarlarında ve cadde sokak aydınlatmalarında da kullanılıyor. Trafik lambaları, elektrikli aydınlatmanın sıkıntılı olduğu yerler ile park ve bahçelerin aydınlatılmasında da solar lambalar kullanılıyor.

Solar Lamba Kullanmanın Avantajları

Güneş enerjili solar lambaların en önemli avantajlarından bir tanesi yenilenebilir enerji kaynağı çalışmasıdır. Bu çerçevede oldukça ekonomik ve şık bir kullanıma sahip olan solar lambalar ayrıca kullanıcılara kullanım kolaylığı da sunuyorlar. Elektriğin olmadığı dağ evleri, bağ evleri, köy evleri, yayla evleri vb. yerlerde oldukça kullanışlı olan solar lambalar ayrıca ortama otantik bir hava da katabiliyor.Solar lambaların diğer avantajı ise elektrikli lambalar için gerekli olan herhangi bir tesisat döşenmesine veya şebekeye ihtiyaç duyulmamasıdır. Bu ihtiyacın kullanıcıya getireceği masraflar da solar lambanın tercih edilmesiyle ortadan kalkmış olacaktır. Ayrıca solar aydınlatmalı lambalar aydınlatma amaçlı en çok tavsiye edilen lambalar arasında bulunuyor. Özellikle diğer farklı enerjili aydınlatmalardan daha uzun ömürlü olması solar lambaların popülaritesini bir kat daha artırıyor.

Bu site çerez kullanmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.