Güneş Enerjisi İle Çalışan Süt Sağma Makinesi

Güneş Enerjisi İle Çalışan Süt Sağma Makinesi

Gün geçtikçe hayvancılıkta süt sağımında çalışacak sağımcı bulmanın zor olması, elle süt sağımının hijyenik olup olmadığı yönde şüphe oluşturması ve özellikle göçebe hayvancılık ile uğraşan kişilerin hızlı, pratik ve hijyenik olarak süt sağımını yapabilmeleri amacıyla geliştirilen güneş enerjisi ile çalışan süt sağma makineleri hayvancılığa çok fayda sağlamıştır. Genel olarak standart süt sağma makineleri çiftliklerde, elektrik enerjisi ile kullanılmaktadır. Bu süt sağma makineleri büyük çiftliklerin yükünü hafifletirken meralarda, yaylalarda ya da elektrik enerjisinin olmadığı ya da çok sık kesildiği yerlerde ortaya pratik çözümler sunamamaktadır. Bu amaçla geliştirilen güneş enerjisi ile çalışan süt sağma makinesi sayesinde özellikle mera hayvancılığında süt sağımı pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Güneş Enerjisi İle Çalışan Süt Sağma Makinesinin Avantajları

- Portatif olma özelliği sayesinde her tarafa taşınabilen güneş enerjisi ile çalışan süt sağma makineleri özellikle profesyonel ekipmanlara sahip olmadan hayvancılık ile uğraşan kişilerin süt sağma yükünü kolay bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Portatif özelliği sayesinde elektriğin olmadığı mera ve yayla gibi yerlerde hijyenik, pratik ve kolay bir şekilde süt sağma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

- Basit ve kolay kuruluma sahip olan güneş enerjisi ile çalışan süt sağma makineleri taşındıkları her yerde kolay bir şekilde kurulumu gerçekleştirilerek süt sağma işlemlerine başlanabilir.

- Süt sağma uçları sayesinde büyükbaş ya da küçükbaş hayvanların süt sağımı pratik bir şekilde sadece meme başlığı değiştirilerek gerçekleştirilebilmektedir.

- Mera ya da yayla hayvancılığı gibi göçer hayvancılık ile uğraşanların son zamanlarda süt sağmacı bulmada zorlandıkları düşünüldüğünde, güneş enerjisi ile çalışan süt sağma makineleri ile sayesinde çobanlar tarafından da süt sağma işlemleri artık pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede hem iş gücü kaybının önüne geçilmiş olmakta hem de küçükbaş ya da büyükbaş hayvanların sütleri zamanında sağılarak ürün kaybının önüne geçilmektedir. Ü

- Güneş enerjisi ile çalışan süt sağma makineleri sadece göçer hayvancılıkta kullanılmamakta, hayvan çiftliklerinde, köylerde ya da bireysel hayvancılık ile uğraşan kişilerin ev ve bahçelerinde de pratik bir şekilde kullanılabilmektedir.

- Güneş enerji panelleri sayesinde elde edilen elektrik enerjisi ile çalışan süt sağma makineleri, elektrik enerji maliyetlerinin de düşürülmesini sağlamaktadır.     

Süt Sağma Makineleri ürün modellerine sitemizden ulaşabilirsiniz.